Odczulanie czyli Desynsybilizacja - Żyć bez astmy i alergii - Przychodnia Internetowa - PRZYCHODNIA.PL
Piątek 17. Sierpnia 2018r
Jacka, Julianny
linki sponsorowane, reklamy

Odczulanie czyli Desynsybilizacja
Czy z alergii można się wyleczyć - to najczęstsze pytanie chorych na alergię, którzy bez powodzenia, od lat usiłują pozbyć się uciążliwej choroby. Odpowiadam zdecydowanie - tak. I mamy na to sposób - desynsybilację czyli sensowne odczulanie, - twierdzi znany alergolog - prof. dr. hab. Krzysztof Buczyłko z Zakładu Alergologii Instytutu Medycyny Wewnętrznej WAM i Centrum Alergologii w Łodzi.
Na wstępie trzeba jednak uściślić,
czy w alergii chodzi o utajoną skłonność typu - gdzieś, tam, kiedyś doznaliśmy pokrzywki po jedzeniu , czy kichaliśmy w ciągu kilku dni bez uświadamianego powodu, bowiem nie cierpieliśmy na przeziębienie. Czy też chodzi o długotrwałe, dokuczliwe objawy - takie, jak katar, kaszel czy duszność - słowem o jawną chorobę alergiczną? - oznajmia profesor Krzysztof Buczyłko. W przypadku jawnej choroby alergicznej i wspomnianych długotrwałych dokuczliwych objawów można je dzisiaj skutecznie wyleczyć, gdyż istnieje wiele znakomitych leków. A jeśli chodzi o tzw. skłonność - to niech sobie pozostanie - nie trzeba jej leczyć - wystarczy, że rozpoznane zostaną tzw. “czynniki zagrożenia” i pacjent nauczy się unikać alergenów...
Red. - A co w przypadku, kiedy alergenu unikać się nie da? Przecież nie można uniknąć kurzu i roztoczy w tapczanie, czy pyłku roślin w powietrzu
Prof. Tutaj odpowiedź o leczenie jest trudniejsza, na szczęście od mniej więcej stu lat - pozytywna. Brzmi ona - dobrze przygotowana i przeprowadzona sensowna ” desensybilizacja...
Red. Co to takiego ta “sensowna desensybilizacja?
Prof. To nic innego jak mądre odczulanie. Polega ono na podawaniu choremu specjalnie dobranych, coraz większych dawek, tego co chorobę uczuleniową dotąd nasilało, w taki sposób aby zablokować ją w zarodku.
Red. A jak się przeprowadza to “mądre odczulanie”? Raz na całe życie, czy co kilka lat?
Prof. Na przykład najczęściej stosowanym sposobem odczulania w alergii na pyłek roślin jest podskórne podawanie - od jednej dziesiątej do całego mililitra roztworu alergenowego (zazwyczaj 10-12 wstrzyknięć) co roku przed przewidywanym sezonem kwitnienia danej grupy roślin. Dla traw najlepiej od lutego do kwietnia. Natomiast w trwającej cały rok alergii na roztocza kurzu domowego szczepienia są całoroczne. Ostatnio oba sposoby upodabniają się do siebie i coraz częściej katar sienny i astmę sienną leczymy metodą całoroczną - najlepiej wyciągiem krajowych pyłków Catalet.
Red. Czy to znaczy, że mimo ogromnej liczby groźnych pyłków, które wywołują katar, kaszel i możliwości zaostrzeń - np. astmy- dodatkowo podajemy je w postaci szczepionki?
Prof. - Tak, ale w odpowiednio zmniejszonej dozie, tak aby potrzymać proces zdrowienia, nie wywołując niepotrzebnego ryzyka... Red. Czy takie odczulanie polecane jest dla wszystkich alergików? Prof. -Zgodnie z respektowanymi przez nas zaleceniami WHO (Międzynarodowej Organizacji Zdrowia) - wskazania do podjęcia odczulania w alergicznym nieżycie nosa dotyczą tych chorych u których leki przeciwhistaminowe i preparaty stosowane miejscowo niedostatecznie łagodzą objawy choroby, jak też tych, którzy nie życzą sobie długotrwałego leczenia farmakologicznego, lub leczenie to powoduje u nich niepożądane skutki uboczne. Jednak warunkiem podjęcia odczulania jest wcześniejsze precyzyjne rozpoznanie alergenów działających na chorego. Red. Czy współczesna immunoterapia jest bezpieczna? Prof. - Dziś używa się do szczepionek jedynie alergenów, które są standaryzowane i dobrze scharakteryzowane, a coraz częściej rekombinowane, czyli sztucznie odtworzone. To oznacza, że alergolog dokładnie zna ich stężenie, siłę i proporcje składu, co pozwala osiągnąć w terapii odpowiedni poziom “sztuki medycznej” cechującej się wysoką skutecznością i znakomitym poziomem bezpieczeństwa.
Red. Jakie odczulanie jest najbardziej skuteczne i jednocześnie bezpieczne?
Prof. - W myśl zasad, opracowanych ostatnio przez Komitet Immunoterapii Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej , najważniejsze jest określenie tzw. bezpiecznej łącznej dawki, jaka można podać choremu. Ta dawka leku jest ważna, bowiem zgodnie ze stanowiskiem ekspertów - ocena skuteczności leczenia opiera się nie tylko na zmniejszeniu objawów choroby, lecz również na zmniejszeniu dawki leków.
Czy odczulanie pyłkami może mieć korzystny wpływ na alergię pokarmową?
Prof. W licznych badaniach odnotowano, że podczas podawania wyciągów pyłków roślinnych - u wielu chorych maleją objawy alergii pokarmowej. Na przykład osoba silnie uczulona na seler, którym nie odczulamy - leczona wyciągiem z bylicy, z powodu tzw, kataru sierpniowego zgłasza poprawę tolerancji na zupy i sałatki z tym warzywem. Innym przykładem jest udane odczulanie pyłkiem brzozy, które usuwa również uczulenie na jabłka.
Z czym by pan porównał pracę lekarza alergologa?
Prof. Jest nieco trudniejsza od zadań laryngologa. Gdy “klinicysta narządowy” stwierdza katar - zazwyczaj wystarcza mu określenie odcinka, gdzie występuje stan zapalny oraz czas trwania. Alergolog musi ustalić charakterystyczne i nieraz bardzo dziwaczne symptomy, aby wyciągnąć swe medyczne wnioski. Dla doświadczonego lekarza tej specjalności - poranne serie ponad 10 kichnięć w pażdzierniku, bez objawów przeziębienia - mogą świadczyć o uczuleniu na roztocza. Nos zatkany po spożyciu miodu - często sygnalizuje uczulenie na pyłki roślin, zaś swędzący po zjedzeniu jabłka - uczulenie na pyłek brzozy. Tak więc rozpoznanie alergii i jej skomplikowanych powiązań to prawdziwa sztuka, w której człowieka musimy widzieć w całości jego fizjologii ciągle uczyć się rozwiązywać nowe alergiczne supełki.
koniec
rozmawiał Edward Ozga
linki sponsorowane, reklamy

Lekarz alergolog-pneumonolog (astma i alergia)
Kaszel u dziecka

Zobacz odpowiedź
lekarza alergologa-pneumonologa
- Najczęściej zadawane pytania usługa bezpłatna - sponsor:
AstraZeneca Pharma Poland
-   Zadaj pytanie
Pytanie nie dotyczące astmy lub alergii pozostanie bez odpowiedzi.
35735
Twój komentarz
Dodaj nowy komentarz

60 Aneta
2006-06-12 22:25:37

kamilu zacznoij stosować krople do nosa zrobione z aloesu - proporcje podane sa w ksiązce Józefa Słonackiego pt. Zdrowie na własne .zyczenie. Tam dowiesz się jak skutecznie pozbyc się alergii !
59 Hubert
2006-05-31 12:33:35

Pyłki zawieszone w powietrzu jak również roztocza kurzu domowego można w łatwy sposób wyeliminować poprzez użycie specjalnych urządzeń oczyszczających powietrze
58 Kamil
2006-05-06 14:47:58

Jestem chory na alergie, brałem odczulanie, leki na uodpornienie organizmu. Jestem bezradny wobec alergii, nic mi nie pomaga, nie wiem co robić.Napiszcie do mnie
57 Ewa
2006-04-24 18:26:50

Mam pytanie,Czy mozliwe jest że efektem odczulania są powiększone wezły chłonne? Wydaje mi sie że u mnie tak to wygląda.Dzięki z a odpowiedz.
56 Jakub
2006-03-23 13:02:16

Czy można poddać się odczulaniu,gdy uczulenie (w moim przypadku świąd,pieczenie)powoduje alkohol zawarty w dezodorantach?Proszę nie pisać ,że są dezodoranty dla alergików,antyperspiranty, itd.Wypróbowałem już wiele i stasznie się kleją,często wysuszają skórę.
55 karolina
2006-03-08 10:24:29

chciałam zapytac ile kosztuje taka terapia czy jest refundowana przez Narodowy Fundusz zdrowia chodzi o odczulanie na roztocza
54 AgAtA
2006-02-28 22:43:58

jestem w trakcie odczulania na zboza... i sie zastanawiam bo nigdzie wprost nie jest to napisane:( czy alkohol po szczepieniu wplywa neutralnie czy megatywnie na caly proces odczulania i oglnie jakichkolwiek szczepien... bardzo prosze o odpowiedz z góry serdecznie dziękuję
53 Justyna
2006-02-15 20:43:24

Pracuję w sklepie gastronomicznym. Zauważyłam,że puchnie mi twarz po kontakcie z paterami. Wiem, że jestem uczulona na metale, ale do tej pory były to tylko wypryski na skórze.
52 A co z alergiami na metale ciężkie ???
2006-01-17 22:04:02

O ile wiem (informacja mojej lekarki) nie ma sposobu na ten rodzaj alergii :( Te artykuły też niczego nie wnoszą. Jestem zawiedziona !!! :(
51 Justyna
2006-01-15 18:39:10

Gdzie mogę sprawdzić co uczula w danym dniu? Chodzi mi o arergeny z powietrza, otoczenia. Jeśli można poproszę o odpowiedź.
50 Renata
2006-01-12 23:29:03

Jestem uczulona na pyłki traw i żyto. Lekarz zapisał mi podobno najlepiej wystandaryzowaną i najbardziej bezpieczną szczepionkę na naszym rynku- Puretal. Czy powinnam poprosic o zamianę na Catalet. Jeśli faktycznie nią sie jest najlepiej odczulac w Polsce to bardzo proszę o rade. Bo chcę być odczulana szczepionką najlepszą.
49 grażek
2006-01-10 21:20:23

czy odczulenie na roztocze spowoduje zahamowanie rozwoju astmy oskrzelowej? stwierdzona astma na tle alergicznym (silne uczulenie na roztocze)
48 Konrad
2006-01-09 15:10:45

Na czym polega odczulenie pokarmowe? Czy można to wyleczyć,czy tylko przekorować alergie na inny tor, w organizmie małego dziecka?
47 Kasia
2005-11-30 00:06:42

Mam stwierdzoną alergię na kwitnacą brzozę, olchę, buk oraz alergię na kocia sierść. Lekarz zdjagnozował też niewielkie objawy astmy. Jakim preparatem powinno przeprowadzać się odczulanie (podobno skutecznosć w przypadku kociego antygentu wynosi 50%)? Jakie środki ostrożności przedsięwziąć, aby zapobiegać zaostrzeniu choroby, w sytuacji, jesli nie można pozbyć się kotów z domu? Ponieważ jest kilka zapytań w podobnej sprawie, a niełatwo znaleźć szczegółowe informacje w internecie, bardzo proszę o osobny artykuł na ten temat. Byłby bardzo pomocny, pewnie nie tylko dla mnie...
46 Jolanta
2005-11-28 12:41:53

czy muszę pozbyć sie kota? Mąż jest uczulony . Dopiero po roku obecności kota mąż zaczął kichać ,oczy łzawiły itp.
45 Jarek
2005-10-24 22:14:40

Mam dwa koty. Okazało się, że jestem na nie dość mocno uczulony. Ataki duszności.Chciałabym się odczulic. Czy to możliwe? Nie mam za bardzo jak i gdzie pozbyć się moich kotów.Prosze o podpowiedz
44 Michał
2005-10-22 17:48:42

bardzo ważne żeby w dzień odczulania ograniczać wszelkie wysiłki fizyczne do minimum, w przeciwnym razie można dostać nieprzyjemnej wysypki a nawet duszności co wiem z własnego doświadczenia. Przejechałem się rowerem 30 min po szczepieniu i dostałem wysypki od torsu w górę:((( wtedy od razu trzeba zgłosić się do lekarza najlepiej alergologa. pozdro dla wszystkich alergików!
43 zaniepokojona
2005-10-06 10:31:05

czytałm w opini lkarza na temat odczulania i jestem poażniezanipokojona możliwymi powikłaniami o jakich przeczytałam. Minowicie od nasilenia choroby nudności zasłabniecia utatę przytomności niewykluczono nawet śmierci. Nie wiem co o tym myślec. matwie się tym odczulaniem!!!
42 Gosia
2005-09-19 09:30:32

Ja mam dwa koty. Okazało się, że jestem na nie dość mocno uczulona. Chciałabym się odczulic. Czy to możliwe? Nie mam za bardzo jak i gdzie pozbyć się moich kotów.
41 Ania
2005-09-10 15:15:48

Czy można zastosować odczulanie na psa, ponieważ bardzo chciałabym mieć tego zwierzaka w domu.... Powiedzcie, że tak... :)
40 Paweł
2005-03-14 22:05:06

Zależ mi na czasie. Czy zdążę się zaszc zerpić w tym roku? Proszę o wysłanie odpowiedzi także na pawelhuryn@wp.pl
39 ewa
2005-03-01 22:28:05

jestem w trakcie odczulania i lekarz powiedział mi ze tylko pierwszą szczepionke musze kupic a reszta jest refundowana.czy to prawda?
38 Marek
2004-12-11 23:16:14

Często przyczyną pyłkowicy jest alergia pokarmowa. Wieloletnio bezskutecznie leczono u mnie pyłkowicę. Po wykryciu-samodzielnie przez testy-uczulenia na pszenicę i wyeliminowaniu pokarmów z jej zawartością, pyłkowica ustąpiła całkowicie.
37 Emilia
2004-11-25 22:50:47

Wlasnie jestem w trakcie odczulania szczepionka PHOSTAL (po drugiej dawce alergenu). Wiem, ze odczulanie bedzie trwalo przez 3 lata a co potem, czy juz bede wyleczona czy moga wystapic nawroty i trzeba bedzie powtarzac przez nastepne lata? Czy to prawda, ze przez ten 3 letni okres nie moge zajsc w ciaze? Szczepionki dostaje co 2 tyg. czy to nie za rzadko? Poza alergia na zboza i trawy mam takze na histanalia, grzyby, plesn i roztocza czy skoro odczulam sie na trawy to na to drugie juz nie moge? Przeciez dalej dolegliwosci beda mnie meczyc z tego drugiego powodu. Szczepionka za 90 zl wystarczy mi na rok czy na pol? CHCIALABYM W KONCU ZYC BEZ CALOROCZNEGO KATARU!
36 Aneta
2004-08-26 08:25:55

Mam alergie pokarmową, atopowe zapalenie skóry (AZS). Nie jestem pewna po tym artykule czy mogę być odczulona.
35 magda
2004-08-01 21:07:12

co z alergia słoneczna?na to tez mozna sie odczulic?sa jakies zastrzyki ktore chociaz na jakis czas pozwalaja normalnie chodzic po sloncu-wiem bo cos takiego dostala kolezanka bedac w grecji!chcialabym wiedziec co to takiego?
34 Jerzy
2004-07-22 13:31:22

Wszystkie artykuły na temat alergii są znakomite, napisane mądrze, wszechstronnie i przystępnie. Moje watpliwości odnośnie mojego złego samopoczucia latem jednoznacznie mnie ukierunkowały (m. in światłowstręt latem) na szukanie tropów alergii na pyłki. Dziękuję bardzo.
33 Magdalena
2004-03-30 16:13:57

jestem uczulona na jad osy, kilka razy musiałam użyć autoskrzykwaki, w zimie na granicy zatrzymały sie leki , które mieli nam dać(odczulanie), a teraz jest ciepło i osy już latają?więc jak mogę sie chronić(leki)?
32 Agnieszka
2002-11-12 15:08:12

Czy odczulanie zawsze jest skuteczne (w przypadku każdego alergenu)? Spotkałam się z opinią, że nie dotyczy to tak silnego alergenu, jakim jest kot - jego sierść, naskórek itd. Gdzie można poddać się zabiegowi odczulania (przykładowe adresy)??? Odp. Jak dotąd najlepszym sposobem "odczulania" na kota, jest unikanie kontaktu ze zwierzęciem. (Oczywiście poza łagodzenie reakcji alergicznej przy pomocy leków). red. ps. Adres przychodni alergicznej w danym mieście trzeba niestety znaleźć samemu pytając o to w ośrodku zdrowia lub szpitalu. Duża zmienność tych adresów nie pozwala mam publikować bazy danych.
31 Paweł
2002-11-08 22:02:23

Z tego co jest mi wiadomo nie stosuje się odczulania w przypadku alergii spowodowanej zarodnikami pleśni (z grupy Cladosporium i Alternaria). Jeżeli jest inaczej to proszę o podpowiedź gdzie i jak się odczulać - oczywiście pomijam "metodę" biorezonansu kieszeni naiwnych :)
30 Aneta
2006-06-12 22:25:37

kamilu zacznoij stosować krople do nosa zrobione z aloesu - proporcje podane sa w ksiązce Józefa Słonackiego pt. Zdrowie na własne .zyczenie. Tam dowiesz się jak skutecznie pozbyc się alergii !
29 Hubert
2006-05-31 12:33:35

Pyłki zawieszone w powietrzu jak również roztocza kurzu domowego można w łatwy sposób wyeliminować poprzez użycie specjalnych urządzeń oczyszczających powietrze
28 Kamil
2006-05-06 14:47:58

Jestem chory na alergie, brałem odczulanie, leki na uodpornienie organizmu. Jestem bezradny wobec alergii, nic mi nie pomaga, nie wiem co robić.Napiszcie do mnie
27 Ewa
2006-04-24 18:26:50

Mam pytanie,Czy mozliwe jest że efektem odczulania są powiększone wezły chłonne? Wydaje mi sie że u mnie tak to wygląda.Dzięki z a odpowiedz.
26 Jakub
2006-03-23 13:02:16

Czy można poddać się odczulaniu,gdy uczulenie (w moim przypadku świąd,pieczenie)powoduje alkohol zawarty w dezodorantach?Proszę nie pisać ,że są dezodoranty dla alergików,antyperspiranty, itd.Wypróbowałem już wiele i stasznie się kleją,często wysuszają skórę.
25 karolina
2006-03-08 10:24:29

chciałam zapytac ile kosztuje taka terapia czy jest refundowana przez Narodowy Fundusz zdrowia chodzi o odczulanie na roztocza
24 AgAtA
2006-02-28 22:43:58

jestem w trakcie odczulania na zboza... i sie zastanawiam bo nigdzie wprost nie jest to napisane:( czy alkohol po szczepieniu wplywa neutralnie czy megatywnie na caly proces odczulania i oglnie jakichkolwiek szczepien... bardzo prosze o odpowiedz z góry serdecznie dziękuję
23 Justyna
2006-02-15 20:43:24

Pracuję w sklepie gastronomicznym. Zauważyłam,że puchnie mi twarz po kontakcie z paterami. Wiem, że jestem uczulona na metale, ale do tej pory były to tylko wypryski na skórze.
22 A co z alergiami na metale ciężkie ???
2006-01-17 22:04:02

O ile wiem (informacja mojej lekarki) nie ma sposobu na ten rodzaj alergii :( Te artykuły też niczego nie wnoszą. Jestem zawiedziona !!! :(
21 Justyna
2006-01-15 18:39:10

Gdzie mogę sprawdzić co uczula w danym dniu? Chodzi mi o arergeny z powietrza, otoczenia. Jeśli można poproszę o odpowiedź.
20 Renata
2006-01-12 23:29:03

Jestem uczulona na pyłki traw i żyto. Lekarz zapisał mi podobno najlepiej wystandaryzowaną i najbardziej bezpieczną szczepionkę na naszym rynku- Puretal. Czy powinnam poprosic o zamianę na Catalet. Jeśli faktycznie nią sie jest najlepiej odczulac w Polsce to bardzo proszę o rade. Bo chcę być odczulana szczepionką najlepszą.
19 grażek
2006-01-10 21:20:23

czy odczulenie na roztocze spowoduje zahamowanie rozwoju astmy oskrzelowej? stwierdzona astma na tle alergicznym (silne uczulenie na roztocze)
18 Konrad
2006-01-09 15:10:45

Na czym polega odczulenie pokarmowe? Czy można to wyleczyć,czy tylko przekorować alergie na inny tor, w organizmie małego dziecka?
17 Kasia
2005-11-30 00:06:42

Mam stwierdzoną alergię na kwitnacą brzozę, olchę, buk oraz alergię na kocia sierść. Lekarz zdjagnozował też niewielkie objawy astmy. Jakim preparatem powinno przeprowadzać się odczulanie (podobno skutecznosć w przypadku kociego antygentu wynosi 50%)? Jakie środki ostrożności przedsięwziąć, aby zapobiegać zaostrzeniu choroby, w sytuacji, jesli nie można pozbyć się kotów z domu? Ponieważ jest kilka zapytań w podobnej sprawie, a niełatwo znaleźć szczegółowe informacje w internecie, bardzo proszę o osobny artykuł na ten temat. Byłby bardzo pomocny, pewnie nie tylko dla mnie...
16 Jolanta
2005-11-28 12:41:53

czy muszę pozbyć sie kota? Mąż jest uczulony . Dopiero po roku obecności kota mąż zaczął kichać ,oczy łzawiły itp.
15 Jarek
2005-10-24 22:14:40

Mam dwa koty. Okazało się, że jestem na nie dość mocno uczulony. Ataki duszności.Chciałabym się odczulic. Czy to możliwe? Nie mam za bardzo jak i gdzie pozbyć się moich kotów.Prosze o podpowiedz
14 Michał
2005-10-22 17:48:42

bardzo ważne żeby w dzień odczulania ograniczać wszelkie wysiłki fizyczne do minimum, w przeciwnym razie można dostać nieprzyjemnej wysypki a nawet duszności co wiem z własnego doświadczenia. Przejechałem się rowerem 30 min po szczepieniu i dostałem wysypki od torsu w górę:((( wtedy od razu trzeba zgłosić się do lekarza najlepiej alergologa. pozdro dla wszystkich alergików!
13 zaniepokojona
2005-10-06 10:31:05

czytałm w opini lkarza na temat odczulania i jestem poażniezanipokojona możliwymi powikłaniami o jakich przeczytałam. Minowicie od nasilenia choroby nudności zasłabniecia utatę przytomności niewykluczono nawet śmierci. Nie wiem co o tym myślec. matwie się tym odczulaniem!!!
12 Gosia
2005-09-19 09:30:32

Ja mam dwa koty. Okazało się, że jestem na nie dość mocno uczulona. Chciałabym się odczulic. Czy to możliwe? Nie mam za bardzo jak i gdzie pozbyć się moich kotów.
11 Ania
2005-09-10 15:15:48

Czy można zastosować odczulanie na psa, ponieważ bardzo chciałabym mieć tego zwierzaka w domu.... Powiedzcie, że tak... :)
10 Paweł
2005-03-14 22:05:06

Zależ mi na czasie. Czy zdążę się zaszc zerpić w tym roku? Proszę o wysłanie odpowiedzi także na pawelhuryn@wp.pl
9 ewa
2005-03-01 22:28:05

jestem w trakcie odczulania i lekarz powiedział mi ze tylko pierwszą szczepionke musze kupic a reszta jest refundowana.czy to prawda?
8 Marek
2004-12-11 23:16:14

Często przyczyną pyłkowicy jest alergia pokarmowa. Wieloletnio bezskutecznie leczono u mnie pyłkowicę. Po wykryciu-samodzielnie przez testy-uczulenia na pszenicę i wyeliminowaniu pokarmów z jej zawartością, pyłkowica ustąpiła całkowicie.
7 Emilia
2004-11-25 22:50:47

Wlasnie jestem w trakcie odczulania szczepionka PHOSTAL (po drugiej dawce alergenu). Wiem, ze odczulanie bedzie trwalo przez 3 lata a co potem, czy juz bede wyleczona czy moga wystapic nawroty i trzeba bedzie powtarzac przez nastepne lata? Czy to prawda, ze przez ten 3 letni okres nie moge zajsc w ciaze? Szczepionki dostaje co 2 tyg. czy to nie za rzadko? Poza alergia na zboza i trawy mam takze na histanalia, grzyby, plesn i roztocza czy skoro odczulam sie na trawy to na to drugie juz nie moge? Przeciez dalej dolegliwosci beda mnie meczyc z tego drugiego powodu. Szczepionka za 90 zl wystarczy mi na rok czy na pol? CHCIALABYM W KONCU ZYC BEZ CALOROCZNEGO KATARU!
6 Aneta
2004-08-26 08:25:55

Mam alergie pokarmową, atopowe zapalenie skóry (AZS). Nie jestem pewna po tym artykule czy mogę być odczulona.
5 magda
2004-08-01 21:07:12

co z alergia słoneczna?na to tez mozna sie odczulic?sa jakies zastrzyki ktore chociaz na jakis czas pozwalaja normalnie chodzic po sloncu-wiem bo cos takiego dostala kolezanka bedac w grecji!chcialabym wiedziec co to takiego?
4 Jerzy
2004-07-22 13:31:22

Wszystkie artykuły na temat alergii są znakomite, napisane mądrze, wszechstronnie i przystępnie. Moje watpliwości odnośnie mojego złego samopoczucia latem jednoznacznie mnie ukierunkowały (m. in światłowstręt latem) na szukanie tropów alergii na pyłki. Dziękuję bardzo.
3 Magdalena
2004-03-30 16:13:57

jestem uczulona na jad osy, kilka razy musiałam użyć autoskrzykwaki, w zimie na granicy zatrzymały sie leki , które mieli nam dać(odczulanie), a teraz jest ciepło i osy już latają?więc jak mogę sie chronić(leki)?
2 Agnieszka
2002-11-12 15:08:12

Czy odczulanie zawsze jest skuteczne (w przypadku każdego alergenu)? Spotkałam się z opinią, że nie dotyczy to tak silnego alergenu, jakim jest kot - jego sierść, naskórek itd. Gdzie można poddać się zabiegowi odczulania (przykładowe adresy)??? Odp. Jak dotąd najlepszym sposobem "odczulania" na kota, jest unikanie kontaktu ze zwierzęciem. (Oczywiście poza łagodzenie reakcji alergicznej przy pomocy leków). red. ps. Adres przychodni alergicznej w danym mieście trzeba niestety znaleźć samemu pytając o to w ośrodku zdrowia lub szpitalu. Duża zmienność tych adresów nie pozwala mam publikować bazy danych.
1 Paweł
2002-11-08 22:02:23

Z tego co jest mi wiadomo nie stosuje się odczulania w przypadku alergii spowodowanej zarodnikami pleśni (z grupy Cladosporium i Alternaria). Jeżeli jest inaczej to proszę o podpowiedź gdzie i jak się odczulać - oczywiście pomijam "metodę" biorezonansu kieszeni naiwnych :)


Pytanie do lekarza !!!
Cukrzyca ciężarnych
Zobacz odpowiedź lekarza Diabetologa
Najczęściej zadawane pytania Zadaj pytanie
Spis treści
-Żywienie dzieci zagrożonych alergią w 1 roku życia
-„Wolność Oddechu – Zapobiegaj Astmie” - wyniki ogólnopolskiego programu edukacyjnego
-Alergeny domowe i astma
-Alergia „na słońce”
-Alergia - co to za choroba?
-Alergia i oczy
-Alergia na jad owadów
-Alergia na psa
-Alergia w sezonie „kaloryferowym”
-Astma – co to za choroba?
-Bezpieczeństwo leków antyhistaminowych
-Chory nos i alergia
-Cztery typy astmy oskrzelowej
-Dlaczego cierpimy na pokrzywkę?
-Dlaczego dzieci chorują na alergię?
-Edukacja dla samokontroli
-EGZEMA czyli alergiczny wyprysk kontaktowy
-Histamina i alergia
-Jak żyć z astmą oskrzelową?
-Jak rozpoznać alergię i alergen?
-Jak unikać kontaktu z alergenami?
-Katar sienny
-Leczenie schorzeń alergicznych
-LG w walce z zimową alergią - innowacyjna linia pralek Allergy Care
-Monitoring astmy przy pomocy pomiaru PEF
-Odczulanie czyli Desynsybilizacja
-Ostra pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy
-Pokrzywka – jak jej unikać?
-Przewlekły kaszel i nieżyt nosa a astma
-Przewlekła pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy
-Rozpoczęła się realizacja programu edukacyjnego „Wolność Oddechu - Zapobiegaj astmie”
-Rozpoznanie astmy
-Sukces pilotażowej edycji programu „Wolność Oddechu – Zapobiegaj Astmie
-Terapia skojarzona w astmie
-Uczulenie na kosmetyki
-Uwaga! Pyłkowica!
-Wszystko o Astmie
-Wytyczne dla osób chorych na astmę
Ciekawe linki
www.alergen.info.pl www.alergen.astma.org
linki sponsorowane, reklamy

Design by Media Park Sp. z o.o. ® © 1999 & 2018
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
-->